V létě si většina lidí udělá minimálně párkrát týdně výlet na koupaliště, kde si užijí spoustu zábavy sami nebo i s dětmi. Příjemná teplota vody, stín, zmrzlina, to všechno jsou důvody, proč lidé na koupaliště chodí. Větší popularitu si užívají umělé bazény na koupalištích před rybníky, a to hlavně kvůli kvalitě vody. I když se najde spousta lidí pro které je každodenní návštěva bazénu z finančních důvodů nemožná, raději se rybníku vyhnou, protože nechtějí riskovat vznik vyrážek.
Koupání v přírodních vodách má sice pro někoho svoje kouzlo, ale vzhledem k tomu že jde o přírodní vodu, nemusí být ke koupání vhodná. Často hygienické stanice monitorují stav vod ve svém okolí a pokud vyjdou špatné rozbory, veřejnost před koupáním varují. Sinice a další nečistoty jsou jen zlomkem toho, co v rybníku nebo jezeře můžete potkat.
Bazén je bezpečnější
V bazénu na koupališti musí být voda dokonale čistá. Hygiena by totiž koupaliště při zjištění i sebemenšího pochybení okamžitě zavřela. Proto personál musí denně dělat rozbory vody a tu dezinfikovat. Právě dezinfekce nejen vody ale i prostor okolo bazénu je velice důležitá, aby se v prostorách nemnožily infekce. Když někdo trpí třeba plísní na nohou, lze si ji z koupaliště odnést domů třeba ze sprch. Proto je důležité chodit do sprch a na toaletu v gumových botách či žabkách, abyste nemuseli chodit bosí.
Všechny tyto starosti vám odpadnou, pokud si domů pořídíte svůj soukromý bazén. Jeho cena začíná na méně než 50 tisících, což dnes není mnoho peněz. Ale nemyslete si, i o domácí bazén se musíte starat. Základem péče o něj je nejen čištění povrchu bazénové vany, ale důležitá je i bazénová chemie, která dokáže zbavit vodu všech neviditelných nečistot. Pravidelným čištěním vody zabráníte tomu, že zezelená a budete ji muset vypustit, což vás vyjde draho.